Search Chicago Legislation


Appointment 2017-52 Approved

Appointment of Sofia P. Villarreal as member of Special Service Area No. 3, Southwest Growth Area Commission

6/28/2017 - Approved

Emanuel, Rahm

Non-Routine   Ward Matters   Economic Development   Special Service Area  

Appointment 2017-60 Approved

Reappointment of Antonella Frangella-Quinn as member of Special Service Area No. 55, 111th/Kedzie Commission

6/28/2017 - Approved

Emanuel, Rahm

Non-Routine   Ward Matters   Economic Development   Special Service Area  

Appointment 2017-61 Approved

Reappointment of Daiva Kamberos as member of Special Service Area No. 59, 59th Street Commission

6/28/2017 - Approved

Emanuel, Rahm

Non-Routine   Ward Matters   Economic Development   Special Service Area  

Appointment 2017-58 Approved

Reappointment of David L. Stone as member of Special Service Area No. 48, Old Town Commission

6/28/2017 - Approved

Emanuel, Rahm

Non-Routine   Ward Matters   Economic Development   Special Service Area  

Appointment 2017-53 Approved

Appointment of Susana DeSantiago as member of Special Service Area No. 3, Southwest Business Growth Area Commission

6/28/2017 - Approved

Emanuel, Rahm

Non-Routine   Ward Matters   Economic Development   Special Service Area  

Appointment 2017-55 Approved

Appointment of Todd W. Hyatt as member of Special Service Area No. 17, Central Lakeview Commission

6/28/2017 - Approved

Emanuel, Rahm

Non-Routine   Ward Matters   Economic Development   Special Service Area  

Appointment 2017-57 Approved

Reappointment of David L. Gassman as member of Special Service Area No. 18, North Halsted Commission

6/28/2017 - Approved

Emanuel, Rahm

Non-Routine   Ward Matters   Economic Development   Special Service Area  

Appointment 2017-54 Approved

Appointment of William W. Jackson as member of Special Service Area No. 3, Southwest Business Growth Area Commission

6/28/2017 - Approved

Emanuel, Rahm

Non-Routine   Ward Matters   Economic Development   Special Service Area  

Appointment 2017-59 Approved

Reappointment of Keith R. Brandenburger as member of Special Service Area No. 55, 111th/Kedzie Commission

6/28/2017 - Approved

Emanuel, Rahm

Non-Routine   Ward Matters   Economic Development   Special Service Area  

Appointment 2017-56 Approved

Reappointment of David L. Gassman as member of Special Service Area No. 17, Central Lakeview Commission

6/28/2017 - Approved

Emanuel, Rahm

Non-Routine   Ward Matters   Economic Development   Special Service Area  

Appointment 2017-62 Approved

Appointment of Kenneth Johnson as member of Special Service Area No. 63, West Humboldt Park Commission

6/28/2017 - Approved

Emanuel, Rahm

Non-Routine   Ward Matters   Economic Development   Special Service Area  

Appointment 2017-72 Approved

Reappointment of Jennifer R. Clark and Heather J. Hill as members of Special Service Area No. 54, Sheridan Road Commission

6/28/2017 - Approved

Emanuel, Rahm

Non-Routine   Ward Matters   Economic Development   Special Service Area  

Appointment 2017-71 Approved

Reappointment of Suellen G. Hurt, Ayesha A. Karim and Judy Minor-Jackson as members of Special Service Area No. 42, 71st/Stony Commission

6/28/2017 - Approved

Emanuel, Rahm

Non-Routine   Ward Matters   Economic Development   Special Service Area  

Appointment 2017-70 Approved

Reappointment of Kearby J. Kaiser and Timothy S. Klump as members of Special Service Area No. 18, North Halsted Commission

6/28/2017 - Approved

Emanuel, Rahm

Non-Routine   Ward Matters   Economic Development   Special Service Area  

Appointment 2017-67 Approved

Appointment of Mark F. Aistrope as member of Special Service Area No. 60, Albany Park Commission

6/28/2017 - Approved

Emanuel, Rahm

Non-Routine   Ward Matters   Economic Development   Special Service Area  

Appointment 2017-68 Approved

Appointment of Hannah Moses as member of Special Service Area No. 60, Albany Park Commission

6/28/2017 - Approved

Emanuel, Rahm

Non-Routine   Ward Matters   Economic Development   Special Service Area  

Appointment 2017-69 Approved

Appointment of Alicia T. Garcia-Abner as member of Special Service Area No. 42, 71st/Stony Commission

6/28/2017 - Approved

Emanuel, Rahm

Non-Routine   Ward Matters   Economic Development   Special Service Area  

Appointment 2017-51 Approved

Reappointment of Ruby A. Gonzalez, Sheldon K. Rice, David R. Supanich as members of Special Service Area No. 3, Southwest Business Growth Area Commission

6/26/2017 - Approved

Emanuel, Rahm

Non-Routine   Ward Matters   Economic Development   Special Service Area  

Appointment 2017-25 Approved

Reappointment of Eric J. Kirsammer and Henry C. Schuppert as member of Special Service Area No. 17, Central Lakeview Commission

5/24/2017 - Approved

Emanuel, Rahm

Non-Routine   Ward Matters   Economic Development   Special Service Area  

Appointment 2017-22 Approved

Appointment of Juliana Montebello-Roman as member of Special Service Area No. 17, Central Lakeview Commission

5/24/2017 - Approved

Emanuel, Rahm

Non-Routine   Ward Matters   Economic Development   Special Service Area